احداث دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی - show-content


احداث دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی


شهرداری دانشگاه در ایام درختکاری اسفند 1398 و تعطیلات نوروز سال 1399، پروژه دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی را به انجام رسانید.

 

 

شهرداری دانشگاه در ایام درختکاری اسفند 1398 و تعطیلات نوروز سال 1399، پروژه دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی را به انجام رسانید.

 

دکتر فرزاد مندنی مسئول شهرداری دانشگاه رازی اظهار داشت که دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به طول حدود 2 کیلومتر و مساحت 24000 متر مربع می باشد که در اراضی حاشیه بزرگراه امام خمینی (ره) توسط بخش شهرداری دانشگاه و با حمایت های ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر اعلمی آل آقا، معاون محترم اداری و مالی دانشگاه جناب آقای دکتر نیاپرست و ریاست محترم پردیس کشاورزی و منابع طبیعی جناب آقای دکتر بهشتی آل آقا احداث گردید.

 

 

 

 

 

 

ایشان افزود برای احداث دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی از 2 گونه درختی سرو نقره ای و زبان گنجشک استفاده شده است. در این پروژه بیش از 2500 نهال غرس شده است. گونه های درختی کاشت شده از گیاهان سریع الرشد و مقاوم به تنش کمبود آب و حرارت های بالا می باشند.

 

 

 

دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی با هدف توسعه فضای سبز و فاصله گذاری فضای اطراف اراضی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و بخش های حاشیه ای بزرگراه امام خمینی (ره) احداث شده است. لازم به ذکر است که این پروژه با نظارت آقای مهندس نریمان رشیدی ناظر فضای سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی اجرا گردید. دکتر مندنی افزود برای آبیاری نهال های دیوار سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، سیستم آبیاری تحت فشار از نوع قطری که دارای راندمان آبیاری بسیار بالایی است در نظر گرفته شده است.

 

  

 

ایشان در پایان افزود که در ایام درختکاری و تعطیلات نوروز علاوه بر اجرای پروژه دیوار سبز، به منظور توسعه و تکمیل فضای سبز دانشکده های علوم و مهندسی کشاورزی، کشاورزی و دامپزشکی واقع در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، گونه های درختی و درختچه ای دیگری نیز کاشت شده است. این گونه ها عبارتند از: برگ نو (1000 نهال)، شمشاد (900 نهال)، کاج تهران (280 نهال)، رز هلندی (300 نهال)، رزماری (300 نهال)، تاوی (100 نهال)، درختچه گل اناری (100 نهال)، سرو شیراز (60 نهال)، چنار موج (50 نهال)، بلوط همیشه سبز (50 نهال)، یاس گل زرد (70 نهال) و انجیر (30 نهال).